Proloog ehk esileht

Teeks omaltpoolt ka väikese (kokkuvõttes ikkagi päris pika) ülevaate Kesk-Euroopa ringreisist, mis sai 2006. aasta juuli lõpus-augusti alguses ette võetud. Kuigi reisikirju sama kandi kohta on juba ka Eesti keeles tehtud mitmeid, siis võib-olla väikesed variatsioonid siiski esinevad ja kellelgi on põnev/kasulik lugeda. Minu jaoks oli see esimene pikem autoreis (st Eestist autoga minema ja päev otsa sõitu, et reisi n-ö alguspunkti jõuda), eelnevalt on olnud alati lennuk+rendiauto või laev+auto tripid. Seega kogemus mõnevõrra uus. Plaan oli selline – Eesti-Läti-Leedu-Poola-Slovakkia-Ungari- Austria-Tšehhi-Poola-Leedu-Läti-Eesti – ja aega ligikaudu 3 nädalat. Reisijaid oli 2 – autor ja tema abikaasa.
Mis välja tuli, sellest siis nüüd järgnevalt (paremal menüüst saab reisupäevasid valida), kaardi peal näeb marsruuti siin.

7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

:)

Unknown ütles ...

endal plaanis suvel taoline reis ette võtta. kui tohib küsida, mis Teil selline reis umbkaudu maksma läks. ja kui sõidsite austrias mägedes, kas seal leidus ka bensujaamu kust kütust ammutada?

Päikest,

Indrek

Rännumees ütles ...

Vabandan vastuse hilinemise eest, kuid autor oli pikemal reisil oma järgmises sihtkohas - Mehhikos. Ka selle kohta tuleb ehk reisikiri.
Kulutuste kohta on mingil määral infot siin - http://trip.ee/node/27239.
Loodetavasti on abiks.

Rännumees ütles ...

Austria mägedes on tankimisvõimalustega nii ja naa. Päris kütusetulukest vilkuma ei maksa lasta, kuid väga suuri probleeme bensuka leidmisega samuti pole. Mõnedes väiksemates kohtades võivad tanklad nädalavahetuseti kinni olla, kuid see kah harv juhus.

Unknown ütles ...

Kuna Balkanile reisid?
Sooviks ka sealt üksikasjalikku ülevaadet. :)

Anonüümne ütles ...

Tere Rännumees! Avasime mõned päevad tagasi foorumi just automatkahuvilistele. Sattusin Sinu blogile ja tekkis küsimus, et kas võime selle lingi ülesse riputada oma kodulehe "Linkidesse"?
Foorum on osutunud üllatavalt populaarseks - viimase kolme päevaga on üle 100 külastuse päevas.
Foorumiga saad eelnevalt tutvuda:

http://www.matkaauto.com/index.php?option=com_fireboard&Itemid=27

Kutsume Sind ennastki registreeruma ja sõna kaasa ütlema. Head reisipisikut Sulle püksi!

Rännumees ütles ...

Loomulikult võite lingi üles riputada. Ega ma kade ei ole :)
Edu Teile foorumi vedamisel. Hoian jõudumööda sellel silma peal ning kui tekib kihk kaasa rääkida, eks siis liitun kah.