16. päev - Tšehhi

Praha. Täna on siis vaatamisväärsuste päev. Trammiga saime kesklinna ja seal hakkasime vaikselt minema. Ilm oli muideks soe ja päikeseline. Eelnenust tulenevalt oli vanalinn turiste paksult täist ja neid oli isegi häirivalt palju. Kohati oli isegi liikumine raskendatud. Kuna varem polnud Prahas käinud, siis sai ülevaadatud kõik kohustus- likud vaatamis- väärsused. Sai käidud Tyni katedraali juures, keskväljakul, kolatud niisama kõrvaltänavates. Ja ikkagi – kõik kohad olid täis tränimüüjaid ja turiste. Üle Karli silla minnes tuli ikka üsna kõvasti trügida ning ega ka kindluse poole peal asi parem polnud. Ronisime küll ülesse ära, kuid Vituse katedraali uksele lähemale kui 30 meetrit ei saanudki, sest rahvast oli niipalju, et liikumine oli lihtsalt võimatu. Kui sisse ei saa, siis ei saa. See katedraali ees tunglev hord oli viimane piisk. Keerasime turistide teedelt kõrvale ja enam vaatamisväärsuseid ei otsinud. Käisime mööda vanalinna kõrval- tänavaid, sõime kohvikus pannkooki :P ning nautisime ilusat ilma.
Kuna olime ära otsustanud, et homme hakkame koju sõitma, siis pärastlõunal sai kõvasti poes käidud ja igast kraami kokku ostetud. Pärast kraami hotelli äraviimist tulime linna tagasi, et üle vaadata see maailmakuulus raekoja kujukeste teema. Olime hommikupoole sellest juba 2 korda ilma jäänud (e jõudsime platsile 5-10 mintsa peale täistundi). Seekord jõudsime 15 mintsa varem ja nii me seal siis ootasime. Kui lõpuks kell täistund sai oli keskväljak rahvast pungil ja show algas. Ja no kuradi mage oli ikka. Ok-ok vana ja puha, kuid ma ei saa aru, miks see nii haibitud üritus on. Kujud liiguvad mõned minutid ja ongi kõik, spetsiaalselt seda vaatama minna/jääda pole mõtet.
Õhtupooliku veetsime veel linna peal, kuna põhihordid olid lahkunud. Käisime söömas ja läksime hotelli ära, pakkisime ja veetsime niisama aega.
Kokkuvõte Praha kohta on see, et vanalinn on küll ilus, kuid selgelt turistide poolt üle rahvastatud. See, et L-Euroopa, USA ning Jaapani turistid on linna avastanud, on sealsele majandusele kindlasti hea, kuid mitte-massturistile mitte. Võrreldes nt Viini või Budapestiga on siin avarust selgelt vähem ja sellepärast autorile mingit suurt elamust seoses Prahaga ei tekkinud. Kuna detsembris on tööasjus sinna tagasiminek, siis võib-olla teki parem mulje. Kui mõelda, kuhu TAHAKS tagasi minna (sellel reisil ajal külastatud suurlinnadest), siis eelkõige Budapest ja Viin. Praha ei kvalifitseeruks (sorry Praha fännid).

1 kommentaar:

Rännumees ütles ...

Käies uuesti Prahas detsembris tööasjus, peab tõele au andes märkima, et minu hinnang muutus leebemaks. Jõuluehtes ja mitmete jõuluturgudega Praha, kus oli samas ka kordades vähem turiste, täitsa meeldis. Seega turismi tipphooajal kuhugi sattumine võib ikka päris kõvasti rikkuda üldmuljet.