Kokkuvõte

Kesk-Euroopa on avastamist väärt, kuigi paljudel on endiste idabloki maade suhtes eelarvamused. Poola võlus oma kaunite maastikega ning ajalooliste linnadega, Slovakkia mägedega, Ungari oma köögi ja keiserlik-kuningliku ajalooga, Austria samuti oma keiserliku ajaloo ning lummavate mägedega, Tsehhi odava õlle ja huvitava arhitektuuriga.
Hinnatase on idabloki maades üldiselt sama, mis Eestis, ainuke selgelt odavam koht on Slovakkia. Seal on odav nii majutus, meelelahutus kui toit. Selgelt kallimad on loomulikult Austria ja Saksamaa, kuid seda ainult majutuse ja muu olme osas. Toitu ja riideid on võimalik osta sama hinnaga või isegi odavamalt. Ja no tsehhi odav õlu… no sellest on palju räägitud.
Minu soovitus on minna praegu, kohe, sest mõne aasta pärast on võib-olla kõik kohad üleujutatud Saksa ja Hollandi penskaritest ja siis on elu seal hoopis teistsugune. Meie tegime sisuliselt tutvumisreisi. Kuigi kavas oli palju riike ja kohti, oli tempo tegelikult rahulik. Mitmeid plaanitud asju jätsime ära, sest eesmärk oli aktiivselt puhata, mitte käia maksimaalselt paljudes kohtades.
Kokkuvõttes jäime ise väga rahule. Ilmad olid enamasti ilusad (paar vihmapäeva tõsist rändurit ei heiduta), tutvusime väga erinevate kultuuride ja rahvustega, proovisime väga erinevaid toite-jooke, matkasime mägedes-kolasime linnas ning töö peale ei mõtelnud kordagi. Kindlasti läheme kunagi tagasi, sest kõik see asub vaid päevapikkuse autosõidu kaugusel.

1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Lahe lugemine oli, olen ise viibinud samades kohtades mitmeid ja mitmeid kordi aastakümnete jooksul, kuid ei väsi lugemast ka teiste silmadega nähtud muljeid.Tublid olete.